“Summer Challenge 2021” təlim proqramı başladı
Yelo Bank bacarıqlı və parlaq peşakarlara üstünlük verdiyi kimi, istedadlı, amma təcrübəsi olmayan gəncləri də düşünərək onlar üçün əlverişli karyera imkanları yaratmağa çalışır. Bunun üçün, gələcəkdə karyerasını bank sahəsində qurmaq istəyən 3-cü və 4-cü kurs tələbələri üçün “Summer Challenge 2021” Yay Təcrübə proqramına start verilib.
ADA, ADNSU, UNEC və BDU universtitetlərində təhsil alan 15 istedadlı tələbə müsahibələrdən keçərək proqrama qoşulub. Proqramın ilk günü “Onboarding” təlimi və “Həll yolu tap” kvesti ilə başladı. Daha sonra gənclər Yelo Bankın baş ofisində ekskursiya keçdilər, komanda quruculuğu tapşırıqlarını yerinə yetirdilər, təlim mentorları və Yelo komandasının digər üzvləri ilə tanış oldular.
Seçilmiş tələbələr üçün təlim proqramı 31 avqusta qədər davam edəcək. Bü müddət ərzində onlar sahələri üzrə real təcrübə əldə edəcəklər. Yelo Bank gələcəkdə də gənclərlə bağlı müxtəlif tədbirlərin həyat keçirməsini planlaşdırır.

Мы начали обучающую программу "Summer Challenge 2021"
Отдающий предпочтение ярким и продвинутым профессионалам, Yelo Bank в то же время дает возможность для профессионального развития неопытным, но талантливым и способным молодым людям. С этой целью было поставлено начало программе летней стажировки “Summer Challenge 2021” для студентов 3-го и 4-го курсов, желающих построить карьеру в банковском деле.
15 талантливых студентов, обучающихся в университетах ADA, АГУНП (ADNSU) UNEC и БГУ, подключились к программе, пройдя собеседование. Первый день программы начался с “Onboarding” тренинга и квеста “Найди выход”. Затем студенты совершили экскурсию по головному офису Yelo Bank, выполнили задания по тимбилдингу, познакомились с наставниками тренинга и другими членами команды Yelo.
Программа обучения для избранных студентов продлится до 31 августа. За это время они приобретут реальный опыт в своей рабочей сфере. Yelo Bank также планирует и в будущем проводить различные мероприятия для молодежи.