Sosial həssas qrupdan olan sahibkarlara dəstəyə davam edirik
Yelo Bank növbəti dəfə əhalinin sosial həssas qrupuna aid olan şəxslərə bizneslərini qurmaq üçün dəstək oldu.
Beləliklə, Yelo Bank üç şəxsə - Qəzənfər Rəhmanov (Lənkəran rayonu, Girdəni kəndi), Baxış Sadıqov (Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu) və Cəlal Qurbanov (Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Binə qəsəbəsi) təmənnasız olaraq bərbərlik avadanlıqları və ləvazimatları təqdim edib. Qeyd edək ki, Qəzənfər Rəhmanov fiziki məhdudiyyətli, Baxış Sadıqov (məcburi köçkün) və Cəlal Qurbanov isə aztəminatlı şəxslərdir.
Qarşıdakı günlərdə həmin insanların maraqlı həyatı haqda reportajı oxuya bilərsiniz.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) arasında imzalanmış memoranduma qoşulan Yelo Bank daha 3 şəxsə təmənnasız dəstək olub. Bank Bakı, Göygöl və Bərdə sakinlərinə dərzilik və mebel kəsimi üçün avadanlıqları və ləvazimatları təqdim edib.
Korporativ sosial məsuliyyət Yelo Bankın strategiyasının ayrılmaz hissəsidir. Bir bank olaraq biz fəaliyyətimizlə Azərbaycan vətəndaşlarının yaşayış səviyyəsini yaxşılaşdırmağa çalışırıq. Bizim fəlsəfəmiz sadədir - biznesin və cəmiyyətin uğuru  ayrılmazdır.

Мы продолжаем поддерживать социально уязвимые группы населения в создании своего бизнеса
Мы в очередной раз оказали поддержку социально уязвимым группам населения в создании своего бизнеса.
Так, Yelo Bank безвозмездно предоставил парикмахерское оборудование и материалы трем гражданам - Газанфару Рахманову (Ленкоранский район, село Гирдани), Бахышу Садыгову (город Баку, Бинагадинский район) и Джалалу Гурбанову (город Баку, Хазарский район, поселок Бина). Следует отметить, что Газанфар Рахманов является лицом с ограниченными возможностями, Бахиш Садыгов (вынужденный переселенец) и Джалал Гурбанов - граждане с низкими доходами.
В ближайшие дни вы сможете прочитать репортаж об интересной жизни этих людей.
Отметим, что Yelo Bank, ранее присоединившийся к меморандуму, подписанному министерством труда и социальной защиты населения, Центральным банком и Ассоциацией банков Азербайджана (АБА), оказал бесплатную поддержку еще трем гражданам. Банк предоставил оборудование и материалы для пошива одежды и производства мебели жителям Баку, Гёкгеля и Барды.
Корпоративная социальная ответственность являетcя неотъемлемой чаcтью стратегии развития Yelo Bank. Осуществляя свою финансовую деятельность, мы стремимся повышать уровень жизни азербайджанского общества. Наша филоcофия проста - уcпех бизнеса и общества неразделимы.