Tələbələr üçün “Walk and Talk” mentorluq layihəsi
Bankımızın 2021-ci il üçün Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biri gənclər və onlara dəstək məqsədli layihələrdən ibarətdir. İlin əvvəlindən başlayaraq Yelo Bank komandası ölkənin aparıcı Universitetlərinin tələbələri, Gənclər təşkilatları üçün tanışlıq sessiyaları, motivasiya, mentorluq və müxtəlif təcrübə layihələrinə start verib.
Gənclərlə layihələrimizin davamı olaraq Yelo Bank komandası ilk canlı tədbir – “Walk and Talk” səyyar mentorluq layihəsini həyata keçirdi. Bu tip layihələr təmiz hava, gəzinti və mentorluq kimi üç meyarı özündə cəmləşdirir. Həmçinin, özünü yenidən kəşf etmək, mentorun təcrübəsinə əsaslanaraq həm həyata, həm də karyeraya yeni baxış əldə etmək kimi xüsusiyyətlərə malikdir.
Gəzinti zamanı tələbələr Rəhbər-mentorun peşəkar məsləhətlərini dinlədilər, bank sistemində karyera qurmaq üçün tələb olunan bacarıqlar haqqında tövsiyyələr aldılar,  bərabər kvest tapşırıqları yerinə yetirdilər və proqramın sonunda səhər yeməyi yedilər.
Layihədə Yelo Bankın İdarə heyətinin sədri Anar Həsənov, İdarə heyətinin sədr müavinləri Günay Cəlilova, Emil Duşdurov və Yaşar Kərimov mentor qismində tələbələrlə görüşərək öz təcrübələri ilə bölüşüb, gənclərə faydalı məsləhətlər verdilər.
Proqrama Yelo Bank ilə əməkdaşlığa başlamış Universitetlərin tələbələri qoşulub və layihədə iştirak etmək üçün özləri haqda video-təqdimat hazırlayıblar. Müsabiqə böyük marağa səbəb olmuş və bir çox tələbə layihədə iştirak etmək üçün öz təqdimat videolarını hazırlayıb göndərmişdi. Təqdimat videolarının hazırlanmasında xüsusi kreativlik göstərən tələbələr qalib seçilərək layihəyə dəvət olundular.

Наставнический проект Walk and Talk для школьников
Одним из основных направлений Стратегии корпоративной социальной ответственности Yelo Bank-а на 2021 год является молодежь и проекты, направленные на ее поддержку. С начала года команда Yelo Bank запустила ознакомительные сессии, а также проекты, направленные на мотивацию, менторство и различные стажировки для студентов ведущих университетов страны и молодежных организаций.
В продолжение наших проектов с молодежью команда Yelo Bank организовала первую встречу вживую – менторский проект «Walk and Talk». Мероприятия данного типа объединяют в себе свежий воздух, прогулки и менторство. Также эти встречи позволяют заново открыть себя и по-новому взглянуть на свою жизнь и карьеру, основываясь на жизненный опыт наставника.
Во время прогулки студенты услышали профессиональные советы от наставника, получили советы о навыках, необходимых для построения карьеры в банковской системе, затем все вместе выполнили квестовые задания и позавтракали в конце программы.
В рамках проекта председатель правления Yelo Bank-а Анар Гасанов, заместители председателя правления Гюнай Джалилова, Эмиль Душдуров и Яшар Каримов встретились со студентами в качестве наставников, поделились своим опытом и дали практические советы молодым людям.
Для участия в проекте, студенты университетов, ранее сотрудничавших с Yelo Bank, подготовили видео-презентацию о себе и также присоединились к программе. Конкурс вызвал большой интерес, и многие студенты подготовили и прислали свои презентационные видеоролики для участия в проекте. Студенты, проявившие особую креативность в создании презентационных видеороликов, были избраны победителями и приглашены в проект.