Yelo Bank-ın xalis mənfəəti 4 dəfə artıb
Yelo Bank 2023-cü ilin yekunu üzrə maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Rəqəmlərə baxdıqda ötən il Yelo Bank-ın ili idi desək, yanılmarıq. İlk növbədə Bankın xalis mənfəəti il ərzində 4 dəfə artaraq 20 milyon manatı keçib.
- Ötən il Yelo Bank kredit portfelinin artım dinamikasını qoruyub saxlayıb. Ümumi kredit portfeli il ərzində 142 milyon, yəni 23% artaraq 764 milyon manat olub.
- Bankın strategiyasına uyğun olaraq kredit portfelinin mühüm hissəsini, yəni 63%-ni biznes kreditləri təşkil edir. Ötən il 466 milyon manat biznes krediti verilib. Bununla da, Bankın biznes kredit portfeli 22% artaraq 483 milyon manatı keçib.
- 2023-cü ildə 268 milyon manatdan çox istehlak krediti verilib. Nəticədə bu istiqamət üzrə kredit portfeli də 61 milyon, yəni 28% artaraq 281 milyon manat təşkil edir. Bu satışın 60%-dən çoxu onlayn kanalların payına düşür.
- Bankın fiziki şəxslərin müddətli depozitlərinin həcmi il ərzində 36% artaraq yarım milyarda yaxınlaşıb. Bu da Yelo Bank-ın əmanət məhsullarının əhali üçün cəlbedici olduğunun göstəricisidir.
- Eyni zamanda Bankın faiz və qeyri-faiz gəlirləri də artıb. İl ərzində faiz gəlirləri 30%-lik artımla 113 milyon, qeyri-faiz gəlirləri isə 21% artımla 12 milyon manata çatıb.
- Hesabat dövrünə Bankın məcmu kapitalı 109 milyon manatı ötüb. Bu isə 2022-ci ilin sonu ilə müqayisədə 16 milyon manat daha çoxdur.
Ötən il Yelo Bank regionlarda xidmət şəbəkəsini genişləndirib. Xaçmaz, Tovuz və Masallıda rəqəmsal konseptli yeni filiallar müştərilərin xidmətinə verilib. 2024-cü ildə də Bankın parlaq bankçılıq konseptinə uyğun yeni filiallar istifadəyə veriləcək, o cümlədən, mövcud filiallar daha da təkmilləşdiriləcək.
Bankda
depozit yerləşdirmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya FacebookInstagram Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Yelo Bank заработал более 20 миллионов
Yelo Bank опубликовал финансовые результаты за 2023 год. Анализ данных показывает, что прошедший год стал существенно значимым для банка. Главным достижением стал четырехкратный рост чистой прибыли, превысившей 20 миллионов манатов.
• В прошлом году Yelo Bank продемонстрировал динамичный рост кредитного портфеля. Его объем увеличился на 23%, что составляет 142 миллиона манатов, тем самым достигнув отметки в 764 миллиона манатов.
• Согласно стратегии банка, бизнес-кредиты являются ключевым элементом кредитного портфеля, составляя 63%. Объем выданных в прошлом году бизнес-кредитов достиг 466 миллионов манатов. А сам портфель бизнес-кредитов увеличился на 22%, превысив 483 миллиона манатов.
• В 2023 году было выдано потребительских кредитов на сумму более 268 миллионов манатов. Это способствовало росту кредитного портфеля в данном сегменте на 61 миллион манатов, или на 28%, составив в итоге 281 миллион манатов. Примечательно, что более 60% потребительских кредитов были выданы через онлайн-каналы.
• Объем срочных вкладов физических лиц в банке увеличился на 36% за год, достигнув полумиллиарда. Это подтверждает привлекательность сберегательных продуктов Yelo Bank для населения.
• Банк также отметил рост процентных и непроцентных доходов. Процентные доходы за год составили 113 миллионов манатов, увеличившись на 30%, в то время как непроцентные доходы достигли 12 миллионов манатов,  что означает 21% роста.
• За отчетный период общий капитал банка превысил 109 миллионов манатов, что на 16 миллионов манатов больше по сравнению с концом 2022 года.
В прошлом году Yelo Bank активно расширял свою сеть обслуживания в регионах. Были открыты новые филиалы с цифровой концепцией в Хачмазе, Товузе и Масаллы. В 2024 году планируется открытие новых филиалов, соответствующих концепции яркого банкинга, а также модернизация существующих филиалов.
Хотите разместить депозит в банке? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az