Kart məlumatlarının təhlükəsizliyini Yelo App ilə qoru
Ölkəmizdə rəqəmsal ödənişlərin artması ilə dələduzluq halları da genişlənir. Baş verən hadisələrin böyük əksəriyyətində dələduzlar şəxsi telefon nömrələrinə zəng edir və ya mesaj göndərirlər. Onlar özlərini çox vaxt bank əməkdaşı kimi təqdim edirlər. Yelo Bank müştərilərinin maliyyə təhlükəsizliyi üçün diqqət etməli olduqları məqamları bir daha xatırladır:
- Heç bir halda tanımadığınız nömrələrdən gələn zənglərdə kartınızın üzərindəki rəqəmləri, yararlılıq tarixini və CVV kodunu deməyin,
- SMS, e-mail və ya messencerdən göndərilən şübhəli mesajlardakı linklərə keçid etməyin,
- SMS ilə göndərilən birdəfəlik şifrələri (OTP) heç kimlə paylaşmayın,
- Şübhəli hallarda dərhal bank kartınızın üzərindəki mobil nömrə ilə əlaqə saxlayın,
- Kartınızın təhlükəsizliyi üçün smartfonunuza Yelo App yükləyin.
Rahat interfeysi və çevikliyi sayəsində Yelo App ilə kartı idarə etmək çox asandır. Belə ki, Yelo App ilə kart limitlərini bir toxunuşla dəyişə bilirsiniz. Əgər kartınız itib və ya oğurlanıbsa, Yelo App-də kartınızı bloklaya bilirsiniz. Kartı blokdan çıxarmaq da, PİN kod yaddan çıxarsa, tətbiqdə yeni PİN kod təyin etmək də, yanlış cəhdləri sıfırlamaq da bir-iki kliklə mümkündür.
Rəqəmsal ödənişlərdə fırıldaqçılıq hadisələrinin geniş yayıldığını nəzərə alsaq, şübhəli hallarda onlayn ödəniş limitlərini dərhal sıfırlaya bilərsiniz. Push məlumatlandırma sayəsində karta mədaxil və məxariclərdən də dərhal xəbər tutursunuz. Qeyd edək ki, Yelo App-də, həmçinin, SMS məlumatlandırma xidmətini də aktivləşdirə bilərsiniz.
Yelo Bank bir daha fırıldaqçılara qarşı diqqətli olmağa və heç bir halda kart məlumatlarını kənar şəxslərə bildirməməyə səsləyir. Unutmayın ki, bank məlumatlarınızın təhlükəsizliyi ilk növbədə sizdən asılıdır. Büdcənizi 24/7 idarə etmək üçün isə Yelo App-i yükləyin: https://bit.ly/ylmbltb
Taksit kartı ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram or Whatsapp hesablarımıza yazın.

Обеспечьте безопасность данных вашей карты с помощью приложения Yelo
С увеличением цифровых платежей в нашей стране, количество случаев мошенничества также растет. В большинстве случаев мошенники звонят или отправляют сообщения на личные номера телефонов. Они часто выдают себя за сотрудников банка. Yelo Bank снова напоминает своим клиентам о моментах, на которые следует обратить внимание для обеспечения безопасности их финансов:
- Ни в коем случае не раскрывайте цифры на своей карте, дату окончания и CVV код при звонках с номерами, которые вам незнакомы,
- Не переходите по ссылкам в подозрительных сообщениях отправленным по SMS, электронной почте или мессенджерах,
- Никогда не делитесь одноразовыми паролями (OTP), отправляемыми в SMS,
- В случае подозрений, немедленно свяжитесь с банком по мобильному номеру указанному на банковской карте,
- Для обеспечения безопасности вашей карты загрузите Yelo App на ваш смартфон.
Благодаря удобному интерфейсу и скорости, управлять картой с помощью Yelo App очень просто. Вы можете изменить лимиты карты одним касанием с Yelo App. Если вы потеряли карту или же ее украли, вы можете заблокировать ее с Yelo App. В приложении можно разблокировать карту, измененить ПИН-код, если вы забыли ПИН-код, а также отменить неправильны попытки ввода ПИН-кода в пару кликов.
Учитывая распространение случаев мошенничества при цифровых платежах, в случае подозрения вы также можете аннулировать лимиты онлайн-платежей. Благодаря Push-уведомлениям, вы немедленно получаете уведомление о транзакциях и снятиях средств. Следует отметить, что в Yelo App вы также можете активировать услугу SMS-уведомлений.
Yelo Bank настоятельно рекомендует быть внимательными к мошенникам и ни в коем случае не разглашать информацию о вашей карте третьим лицам. Помните, что безопасность ваших банковских данных в первую очередь зависит от вас. Чтобы управлять своим бюджетом 24/7, загрузите Yelo App по ссылке: https://bit.ly/ylmbltb
Вас интересует карта рассрочки? Тогда позвоните 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram или Whatsapp.